Plokštiniai, plokštuminiai pamatai

Rugsėjis 21, 2017

Plokštuminių pamatų mitai 2017

1.Plokštuminiuose pamatuose žiemą peršalęs gruntas gali plokštę kilstelėti, pavasarį–nuleisti. Tokio judėjimo metu gali būti nutrauktos komunikacijos.

Plokštinis pamatas yra izoliuotas polistirolu, molingame grunte būtina įrengti drenažas kuris surenka visą perteklinį vandenį. Tad pašalti ir "kilstelėti" nėra jokių galimybių.

Jei sklype molingi gruntai ir aukštas gruntinio vandens lygis, nepriklausomai nuo pamatų rūšies, drenažas yra reikalingas. Poliniuose pamatuose vanduo ir peršąlantis gruntas ardys polių paviršių

2.Plokštuminių pamatų rizika – jiems tenkančios statinio apkrovos išsidėsto labai netolygiai.

Netolygiai išsidėstančios apkrovos kaip ir gręžtiniuose pamatuose spendžiamos kompiuteriniu modeliavimu, ten kur pastato svoris didesnis naudojama storesnio diametro armatūra, dedami papildomi armatūros strypai  kaip ir visuose  gelžbetoniniuose pamatuose.

3.Apkrauti plokštės plotai po sienomis nuo neapkrautų grindų gali atskilti.

Jei  pamatai turi pamatų konstrukcinę dalį ir laikomasi statybos technologijų atskilti negali. Jei nesilaikoma  statybos technologijų, gręžtiniai pamatai savaime nėra apsaugoti nuo tokių pačių problemų.

4.Plokštuminiai pamatai reiklesni gruntui, be to, reikia atsirinkti statybines medžiagas - geriau namą statytis iš lengvesnių medžiagų, karkasinį nei tarkime, mūrinį" namą.

Jei būsimo namo vietoje dominuoja durpiniai pagrindai,piltiniai gruntai, gręžtiniams pamatams taip pat neužteks įrengti  2-2,5 m  polių , gali prireikti ir visų 8 metrų, tokiu atveju kaip ir plokštiniams pamatams namą geriau rinktis lengvesnes namo konstrukcijas tam kad sumažinti gręžtinių, kaltinių ar CFA pamatų kainą.

5.Plokštuminiai  pamatai yra brangesni nei kiti pamatai.

Automobilį be ratų ir variklio daug kas taip pat vadina automobiliu, bet tam kad jisai pajudėtų reikia atlikti tam tikrus darbus kurie kainuoja.Tas pats ir su pamatais, tradiciniai ir plokštuminiai pamatai vadinami tuo pačiu daiktavardžiu tik plokštuminių pamatų jau nereikės apšiltinti, betonuoti  grindų ir montuoti šildomų grindų, komunikacijų, o prie gręžtinių pamatų reikės vis sugrįžti atlikti papildomus darbus iš čia ir kainos skirtumas.Plokštuminiai pamatai brangesni, nes apjungia savyje pilną pamatų ir grindų apšiltinimą, grindų betonavimą ir išvedžiotas komunikacijas bei šildomas grindis. Išbetonavus tradicinius pamatus skubama mūryti sienas, dengti stogą, ir papildomus nulinio ciklo darbus nukeliant vėlesniam laikui. Sudėjus visus atskirai atliktus specialistų darbus, laiką su tokios pat kokybės ir medžiagų kiekiu, nedaug kas pasiskaičiuoja bet tradiciniai pamatai tikrai nesigauna daug pigiau.